Yıllık arşiv 2019

Blok Conta Testi

Oto Ekspertizde Blok Conta Testi

Oto Ekspertizde Blok Conta Testi İnsanın Kardiyolojik Muayenesi Ne Kadar Önemli İse Araç İçin de O Kadar Önemlidir. Motor Blok çatlaması ve Motor conta yakması maliyetleri açısından araç sahiplerinin canını sıkmaktadır. Allah kimsenin başına vermesin diyerek Fethiye Oto Ekspertiz Dynobil olarak Blok Conta Testi İle blok çatlağı ve conta yanmadan önce bu arızayı bertaraf etmek bu arızaların nedenlerini maddeler halinde açıklayacağız.

Oto Motor Conta Yağlanma ve Yakma Problemi

Motor Silindir Kapağı ve Blokların Çatlama Nedenleri

• Motorun fazla kilometre yapması
• Aracın hararet yaptırılması
• Motorun aşırı zorlanması
• Taşıtın devirsiz kullanılması ile aracın hararet yaptırılması
• Metal yorgunluğu
• Yanlış antifriz uygulaması
• Antifrizsiz kullanılan araca antifriz konularak boruların çatlaması
• Motor su hortumları arızası nedeni ile motorun hararet yaptırılması
• Yanlış yağ kullanımı
• Motorun yağsız bırakılması
• Termostat arızası
• Fan arızası
• Turbo arızası
• Aşırı sıcaklık farkı ile reaksiyon oluşması

Silindir Kapağı ve Contası

Fethiye Oto Ekspertiz Dynobil Test Merkezi olarak amacımız blok çatlağı ve conta yanmadan önce bu arızayı bertaraf etmeyi sizlere öğretmek. Bunun için alınması gereken önlemler anlatılacaktır. Bu önlemlere rağmen motor blok çatlattı veya conta yaktı ise bunu anlamanın yolları yani belirtileri aşağıda anlatılmıştır. Motor conta yanması sonrası yapılacak işlemler ve ortalama maliyetlerde konuya eklenmiştir.

Blok ve Conta Sorunları Nasıl Anlaşılır?

Motor Blok çatlattı veya Conta yaktı ise araçta şunlar ortaya çıkmaktadır.

• Motor soğutma suyuna yağ karışır
• Motor yağına su karışır
• Motor soğutma suyunun kirlenir
• Egzozdan beyaz ve veya mavi duman çıkar
• Egzoz kokusu ağırlaşır
• Motorun gücü torku düşer.

Blok ve Conta Sorunları Nasıl Aşılır?


Motor blok çatlağı ve conta yanması sonucu maliyetin hesaplanabilmesi için silindir kapağının sökülmesi gerekmektedir. Arızanın büyüklüğüne göre maliyette artmaktadır.
Motorun uzun süre hararete maruz kalması durumunda silindir kapağı ve motor bloğu da hasar görecektir. Bu da komple motor yapılmasına sebep olacaktır. O yüzden silindir kapağı sökmeden bir maliyet çıkarılamaz.
Size yine yol göstermesi için Fethiye Oto Ekspertiz Dynobil Test Merkezi olarak bir çalışma yapalım.

Blok Conta Testi İle Güvendesiniz

– Silindir Kapak Taşlama Ücreti 150-400 TL
– Silindir Honlama Ücreti 200 – 400 TL
– Gömlek Çakma İşlemi 600 – 1000 TL
Conta değişim işlemi 100 – 400 TL
– Değişmesi gereken yedek parça fiyatlarını modele göre internetten bakabilirsiniz.
Bu yukarıdaki fiyatları esas alarak aşağıdan hasarınızın büyüklüğünü seçerek hesaplamaya başlayabilirsiniz.
Aracınızın sadece contasında hasar var ise;
Genelde sadece conta hasarlanmakta ve değişimi ile bu arızadan az maliyet tutmaktadır.
• Silindir kapak yüzeyi taşlanması gerekmektedir.
• Üst takım contası değiştirilecektir.
Temel olarak sadece bu iki işlemin yapılması gerekmektedir. Fakat bu 2 işlemin dışında parçaların kontrolüne göre karar verilecektir.

Dynobil Fethiye Oto Ekspertiz İle 2. Elde Risk Almaya Son

Fethiyede TSE Belgeli Ekspertiz

Fethiyede TSE Belgeli Ekspertiz Dynobil Bayii Tarafsız Noter Onaylı ve Garantili Araç Testi yapmaktadır. Verdiğimiz raporlara garanti veriyoruz. Çünkü biz işimizi severek yapıyoruz. Hiç bir galeri ve veya satıcı ile anlaşmamız Yok. Tarafsız en uygun şartlarda Araca Expertiz yapıyor ve Raporluyoruz.

Bu Yüzden Fethiyede TSE Belgeli Ekspertiz Hizmeti Sunuyoruz.

İkinci El Motorlu Kara Taşıtlarının Ticareti Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik 8 Eylül 2018 tarih ve 30529 sayılı Resmi Gazetede yayınlanmış olup, Yönetmeliğin Madde:3- (4) Ekspertiz raporu, “Türk Standardları Enstitüsü tarafından belirlenen standarda göre verilen TSE Hizmet Yeterlilik Belgesi bulunan işletmeler tarafından düzenlenir ve beş yıl süre ile saklanır.” maddesi uyarınca Enstitümüz tarafından konu ile ilgili olarak “TS 13805 İş yerleri- Karayolu motorlu taşıtları test merkezleri için kurallar” standardı yayınlanmıştır. kaynak.

İkinci El Motorlu Kara Taşıtları Yönetmeliği kapsamında Oto Ekspertiz işi ile uğraşan firmaların TSE Hizmet Yeterlilik belgesine göre standartlaşması gerekmektedir.  Oto ekspertizde yapılan hizmetin, ölçümlerin TSE standartlarında düzgün ve doğru ölçülmelidir TSE standartlarına göre Dyno Test, Fren Test, Süspansiyon Test, Yanal Kayma Test, OBD Test, Akü Test, Boya Ölçer Test, Lastik Ölçer Test cihazlarının yıllık kalibrasyonlarının yapılması ve takibi yapılmalıdır. Ölçümler kontrol edilmelidir. Ölçüm cihazları haricinde bulunan cihazların Yıllık bakımının tam olması ve işyeri standartlarının da TSE nin öngördüğü kapsamda olmalıdır.

Dynobil Muğla Fethiye Oto Expertiz Sizden Biri

TSE Yetkili Fethiye Oto Ekspertiz
TSE Yetkili Fethiye Oto Ekspertiz

Fethiyede TSE Belgeli Oto Ekspertiz Dynobil Bayii olarak bölgede, 1 Nisandan sonra Ekspertiz Raporu olmadan araç satışı yapılamayacağından, TSE Hizmet Yeterlilik Belgesini alarak hizmetine devam etmektedir. Yapılan testlerin anlık olarak Ticaret ve Sanayii Bakanlığı ile Noterler Birliğine gönderimini yapacak alt yapıyı da kurarak iş akışı problemini ortadan kaldırmıştır.

Bize Gelmeden Araç Almayın.

Ölçümleri sağlıklı veri alabilecek bir zaman aralığında (asgari 5s) yapılır. Güç ölçüm sonuçları, anlık atmosferik düzeltmeli ve düzeltmesiz olarak kullanılan standart ile birlikte ekranda verilir. Noter Onaylı Dynobil Fethiye Expertiz

Noter Onaylı Dynobil Fethiye Expertiz

TSE Belgeli Fethiye Oto Ekspertiz Dynobil Bayii olarak bölgede, 1 Nisandan sonra Ekspertiz Raporu olmadan araç satışı yapılamayacağından, TSE Hizmet Yeterlilik Belgesini alarak hizmetine devam etmektedir. Yapılan testlerin anlık olarak Ticaret ve Sanayii Bakanlığı ile istenirse Noterlere gönderilecek alt yapıyı da kurarak iş akışı problemini ortadan kaldırmıştır.

Yaptığımız Oto Ekspertiz hizmeti ile Fethiye Dynobil, tarafsız bir politika izlemektedir. Araçta ne varsa raporlanmakta ve testi yaptıranlara kaşeli imzalı asıl nüshalar teslim edilmektedir. Fethiye Oto Ekspertiz olarak yaptığımız hizmetin arkasında olduğumuzu, Garantili Ekspertiz yaparak Müşteri Memnuniyetimizi en üst düzeyde tuttuğumuz belirtmek isteriz.

Tarafsız ekspertizin Fethiye’deki adresi. Fethiyede TSE Belgeli Oto Ekspertiz 48-02 Dynobil Bayii

Verdiğimiz Raporlar Türkiye’nin En Büyük Ekspertiz Kurumsal Ortağı Dynobil Garantisi Kapsamındadır.

Fethiyede İkinci Elde Güvenin Adresi TSE Belgeli Fethiye Oto Ekspertiz

Oto Ekspertizde Dyno Motor Testi

Dyno Motor Testi Nedir?

Oto Ekspertizde Dyno Motor Testi araç fabrikalarında ve tuning oto yarış pistlerinde kullanılmaya başlanmış ve günümüzde yaygınlığı artmıştır. Bilindiği üzere sıfır Araçlar üretim bandında yola çıkarılmamakta ve dyno testi ile üretim sonunda test edilmektedir. Tuning Araç bakım ve modifiye işleri ile uğraşan atölyelerde de kullanılmaya başlanan dyno test cihazı ile araçlara yapılan yazılımsal ve donanımsal eklerle kapasiteleri yola çıkmadan daha güvenli ve kaza riski olmayan dyno test cihazında test edilmiştir. Dynobil Fethiye Oto Ekspertiz Dyno Motor Testi İle Aracınızın Motorunun Net Değerini Öğrenirsiniz.

Günümüzde 2. El araç alım ve satımında alıcıların mağduriyet yaşamasından dolayı dyno test cihazları ekspertiz merkezlerinde de kullanılmaya başlanmıştır. İkinci el araç alacakların en sık rastladığı sorunların birisi aracını aldıktan kısa bir süre sonra taşıtın motorunun sarmasıdır. Yani motorun sekmen atması ve yatak sarmasıd

Dyno Motor Testi Yokken Ne Yapılıyordu?

2. El Araç alacaklar ekspertiz yaptırmadan araç aldığı zaman sanayide bir ustaya göz ucuyla expertiz yapıldığı sanılarak motoruna bakılarak yorum yapıldığı için mağduriyetler daha da artmaktadır. 2. El tiracet ile uğraşan galericiler dyno testinin zararlı olduğunu söylemesinin tek amacı araçlarındaki eksiklerinin ortaya çıkacağından korkmasıdır. Çünkü sıfır araç bayileri fabrikaları aracını ürettikten sonra dyno testi ile test ediyor ve dyno testindeki rakamlarla aracın trafiğe tescili sağlanıyor. Oto Ekspertizde Dyno Motor Testi görüldüğü gibi hayati öneme sahip.


Dynobil Fethiye Oto Ekspertizde Dyno Motor Testi ile Araçların

 • Motor Performansı
 • Motor Torku
 • Motorun Cer Kuvveti
 • Motor ve Şanzıman Kuvveti
 • Beyin Ölçümü
 • Kavrama Noktaları
 • Devir Kontrolleri
 • Motor ve Blok Kaçakları ve Kayıpları
 • Motorun Aktarma Organları Kaybı
 • Motorun Kayıp Gücü ölçülmektedir.

Dynobil Fethiye Oto Ekspertiz Dyno Motor Testi ile, aracınızın ekspertizi TSE onaylı son model cihazlarla yapılıyor ve expertiz raporları Dynobil Fethiye Oto Ekspertiz garantisinde aracı alıcılara veriliyor.

Dyno motor testi aracınızın motor ömrü, motor performansı, motor ateşleme sistemi ve yakıt emme sistemi ayrıntılı bir şekilde görülmekte ve grafikte dengesizlikler ortaya çıkmaktadır.

Ayrıca Otomobil yarış ve tuning işi ile uğraşanlar modifikasyon öncesi ve sonrası motor ekspertiz ölçümleri sayesinde yapılan işlemlerden motorda kazanılan gücü ve kaybı tespit ediyoruz.

Araçların Motor Testinde Neler Yapılıyor?

Dynobil Fethiye Oto Ekspertiz Merkezinde yaptığımız motor expertizinde Motor soğutma sistemleri ve sızdırmazlık kontrolleri, motor yağ kaçakları ve yağ durumu, akü ölçümü, antifiriz değer ölçümü, şanzıman ve diferansiyel kontrolleri, motor koruyucu ve kapak kontrolleri, motor beyin ve silindir kontrolleri yapılmakta, Motor blok ve contaların durumu raporlanmaktadır. Bu sayede 2. El araç alıcıları Aracını Dynobil Fethiye Oto Ekspertiz Merkezinden Dyno Motor testi yaptırarak Motorla ilgili her noktaya baktırmış oluyor. Garantili Expertiz Raporunu alıyor ve 2. Elde Risk Almıyor. Oto Ekspertizde Dyno Motor Testi ile Aracınızın İçini Daha Net Görüyorsunuz.

Güvenli araç sürüşü için motor, şanzıman bakım ve kontrollerinin dyno motor testi ile düzenli olarak yapılması motorun ve  arabanızın sağlıklı çalışması açısından çok önemlidir.

Oto Ekspertizde Dyno Motor Testinin Önemi

Dynobil Fethiye Oto Expertiz Merkezi olarak Aracınızın Genel ve Periyodik Bakım ve Kontrollerini yaptırarak Güvenli sürüşler diler, 2. El Araç alırken mutlaka aşağıdaki özellikleri taşıyan ekspertiz merkezlerinde expertiz yaptırmanızı tavsiye ediriz.

Dynobil Fethiye Oto Ekspertiz Merkezinin Tavsiyeri: Ekspertiz yaptırırken dikkat edin;

Ekspertiz firmasının Yetkin Ustaları var mı?

Ekspertiz firmasının TSE HYB Belgesi mevcut mu?

Ekspertiz firması size garanti veriyor mu veriyorsa ne kadar garanti veriyor?

Expertiz firmasının kurumsal hizmet veriyor mu?

Expertiz firmasının müşteri memnuniyeti geçmişi nasıl?

Expertiz firması Galericiler ile anlaşmış mı Galericilerin tercihi nasıl?

Expertiz yaptırdığınız firma Tarafsız mi?

Ekspertiz firmasının müşteri memnuniyeti nasıl ve müşteri şikayetleri var mı?

Ekspertizde Motor Yağ Kaçağının Önemi çözüm yolları için Tıklayınız

Fethiye Garantili Expertiz

Dynobil Fethiye Expertiz Merkezine Gelmeden Araç Almayın

Noter Onaylı Garantili Ekspertiz Dynobil Fethiye Oto Expertiz

Fethiye Oto Ekspertiz Motor Kaporta Boya Testi

Aracınızın İçini Dışını İnceleyen Expertiz Fethiye Oto Ekspertiz Dynobil
 • MOTOR PERFORMANS – DYNO TESTİ

Fethiye Garantili Expertiz Merkezi Dynobil Fethiye

Bu testte araç dyno tamburlarının üzerine çıkarılarak bilgisayar kontrolünde yüksek hızlarda motor gücü beygiri ve torku tespit edilir. Fethiye Ekspertiz Garantili Expertiz Yapark 2. Elde Size Tarafsız Hizmet Verir.

Bu kontroller sırasında Fethiye Oto Ekspertiz Dynobil olarak çeşitli hızlara göre motorun durum gücü ve torku beklenen değerlere göre uygun olup olmadığı kontrol edilir.

Devirlenmesi normal değerlere göre karşılaştırmalı kontrol edilir.

Ateşleme ve yakıt sistemi değerleri incelenir. Ateşleme ve buna göre yakıt beslemesi değerlerine bakılır.

Ayrıca TurboYazılımChip Tuning Uygulaması yapılan araçların uygulam öncesi ve sonrasında performans ölçümleri yapılır.

Fethiye Oto Ekspertiz kaporta motor karasör testi

Fethiye Oto Expertiz Dynobil Bölgenin Noter Onaylı Tek Ekspertizi

 • Kaporta Boya Değişen Testi

Oto Kaporta Boya Testi ile ilgili; Fethiye Oto Ekspertiz Dynobilolarak aşağıdaki işlemleri adım adım gerçekleştirmekteyiz.

Araçlar boya kaporta testinde konusunda uzman ve eğitimli personelimiz tarafından, mm’nin binde biri ölçüm hassasiyetindeki cihazlarla ayrıntılı olarak incelemektedir.

Bu incelemeler sonucunda aracın üzerinde fabrikasyon boyası haricinde herhangi bir boya yapılıp yapılmadığı değişen bir parçası olup olmadığı belirlenir ve yapılan işlemlerin nedenlerini raporlar halinde araç sahiplerine kağıt ortamında rapor verilir.Ek İşimi Değil Tek İşimiz Oto Ekspertiz Fethiyede Ekspertizin Tarafsız Adresi

Fethiye Ekspertiz Garantili Expertiz

Ek İşimiz Değil Tek İşimiz Oto Ekspertiz Fethiye Dynobil Computest Araç Test Merkezi

Fethiye Oto Ekspertiz Dynobil Olarak Aracınızın Boyası Bizden Sorulur

Kontrol Edilen Noktalar;

 • Değişen Kontrolü
 • Parça Kontrolleri
 • Boya Kontrolleri
 • Şase Kontrolü
 • Tavan Kontrolü
 • Kaporta Kontrolü
 • Havuz Sacı Kontrolü
 • Marşpiyel Kontrolü

Fethiye Oto Expertiz Computest olarak; Fethiye’de araçların boya ve Kaportaları ile ilgili bazı sabit kavramlar olduğunu farkındayız.
İnsanların boya konusunda düşündükleri birçok şeyin de burdan yanlış olduğunu belirtmek isteriz. Tabi aracın tamamen boyalı olmasından bahsetmiyoruz. Boya kavramı göreceli bir kavram olmakla birlikte insanların bakış açısında farklılıklar göstermektedir. 

Bizim işimiz gücümüz Araç ekspertizliği ve herkez için değişmeyen bilgi kavramının paylaşılması. Aracınızın tüm aksamlarını ayrıntılı bir şekilde Dynobil Fethiye Oto Ekspertiz (Garantili Expertizin Fethiyedeki Adresi) firması olarak incelemeye talip olduğumuzu, gerek mobil şubelerimizde gerekse, şubelerimizde sizleri ağırlamaktan mutluluk duyarız.

Fethiyede Expertiz denilince akla gelen Dynobil Fethiye Oto Ekspertize Uğramadan Araç Almayın

Ekspertizde Dyno Motor Testinin Önemi İçin Tıklayınız

Oto Ekspertizde Motor Yağ Kaçağı ve Çözümü

Araçlarda motor yağ kaçağı nerededir?

 • Külbütör kapak contasından mı kaçırıyor
 • Motor üst kapağından mı kaçırıyor
 • Motor bloğundan mı kaçırıyor
 • Motor karterinden mi kaçırıyor
 • Motor altından mı kaçırıyor
 • Motor yanından mı kaçırıyor
 • Motor kulağından mı kaçırıyor
 • Motor Turbodan mı kaçırıyor

Tüm bu kaçakların tespitini Fethiye Oto Ekspertiz Dynobil Araç Test Merkezine gelerek öğrenebilirsiniz.

Araçlarda yağ kaçağı nedir?

Otomobilinizin motor yağında azalma var ise büyük olasılıkla aracınızda yağ kaçağı ve veya aracınızın motorunda yağ yakma var demektir. Yağ kaçağından emin olmak ve tespit edebilmek için aracınızı düzenli kontrol yaptırmalısınız. Yağ eksilten bir araç size yolda bırakabilir. Ciddi sorunlara da yol açabilir.

Yağ kaçağı tamir edilmese motorun tüm parçaları deforme olacak hatta motorda ciddi sorunlar karşınıza çıkacaktır.

Yağ kaçağı taşıtın yakıt tüketimini de etkiler.

Motor yağı arabalar için hayati derecece önem arz eder, bu sebeple motor yağının ideal seviyede kalması gerekir. Aracın seyir halinde olması ve uzun süre kullanılabilmesi için yağ kaçağının olup olmadığı kontol edilmelidir.

Fethiye Garantili Araç Ekspertiz Merkezi Dynobil olarak biz yaptığımız testlerde aracınızda yağ kaçağı olup olmadığının kontrolünü yapıyoruz.

Motor yağı eksilmesi durumunda muhakkak tamamlanmalıdır, bu motorun uzun ömürlü olmasına katkı sağlar. Eğer araçta yağ kaçağı varsa motor devre dışı kalabilir ve bu durum yüksek oranlarda maliyete sebep olur.

Yağ Kaçağı Hangi Parçadan Kaynaklanıyor?

Motor Conta Blok Yağ Kaçağı Çatlağı

Fethiye Noter Onaylı Taşıt Expertiz Merkezi Dynobil Bayii olarak size yağın rengi ile yağdaki değişimin kısaca özetleyelim.

Eğer motor yağı rengi siyah yahut kahve ise motor yağı sızdırıyordur. Bu durumda aşağıdaki parçalarda yağ kaçağı olabilir;

 • Yağ tavası contası
 • Subap kapağı contası
 • Yağ soğutucu linyeler

Yağın rengi kırmızı yahut açık kahverengi tonlarında ise şanzıman sızdırıyordur ve aşağıdaki parçalarda yağ kaçağı olabilir;

 • Şanzıman tavası contası veya linyesi
 • Hidrolik direksiyon hortumu, pompası ya da soğutucusu.
 • Aks contaları
 • Kremayer dişlisi veya pinyon dişlisi

Yağınızın rengi yeşil veya turuncu ise soğutucuda bir sızdırma söz konusudur, aşağıdaki parçalarda yağ kaçağı olabilir;

 • Su pompası
 • Radyatör
 • Radyatör başlığı
 • Radyatör hortumu

Araçlarda Yağ Kaçağı Nasıl Tamir Edilir?

Aracınızın yağ kaçağı,

 • Külbütör kapak contasından mı kaçırıyor
 • Motor üst kapağından mı kaçırıyor
 • Motor bloğundan mı kaçırıyor
 • Motor karterinden mi kaçırıyor
 • Motor altından mı kaçırıyor
 • Motor yanından mı kaçırıyor
 • Motor kulağından mı kaçırıyor
 • Motor Turbodan mı kaçırıyor

Tespiti yapılır. Motorun ilgili bölümü açılır ve conta ve hasar gören parçaların tamiri yapılarak motor toplanır. Bu sorunun  size pahalıya mal olup olmayacağının cevabı ikinci el araç almadan önce bizlere yaptıracağınız oto ekspertiz ile anlaşılır.

Fethiye Oto Ekspertiz Dynobil Bayii olarak iyi günler dileriz.

Araçlardaki Motor Arızaları ve Çözüm Yolları

Fethiye Oto Ekspertiz Dynobil olarak bu yazımızda; Sıfır veya İkinci el araç alanların sıklıkla karşılaştığı Motor Arızaları, Çözüm önerileri ve Tavsiyelerimize değineceğiz.

Motor Dişli ve Aktarma Organları


Marş Basmıyorsa
Marş basmama sorunu genellikle akü arızasını işaret eder.

 • Akü boşalmış olabilir
 • Akü kutup başları gevşemiş olabilir

Fethiye Oto Ekspertiz olarak yaptığımız ekspertiz de biz sizin için aracın her noktasına bakıyoruz.

Sorunun aküden olup olmadığını anlamak için aracın elektronik, far veya müzik sisteminin aküye bağlı aksamı kontrol edilir. Eğer sorun bu noktada değişle problem aküden kaynaklanmıyordur.

Marş Bastığı Halde Araba Çalışmıyorsa

Marş bastığı halde araba çalışmıyorsa sorun

Motor Dişli Kasnak Sbop ve Aktarta Sorunu
 • Bujilerle
 • Yakıtla
 • Yakıt Pompası ile ilgili olabilir. Gerekli kontroller yapılmalıdır.

Motordan Kötü Sesler Geliyorsa

Motordan adeta ciyaklama sesi duyduğunuzda endişelenirsiniz. Bu ses, önemli bir hasar olduğunu hissettirir. Özellikle motoru çalıştırdıktan hemen sonra tok olmayan kötü bir ses duyuyorsanız,

 • Vantilatör kayışı gevşemiş
 • Motor aşırı derecede ısınmış olabilir.

Motor Geç Çalışıyorsa

Motorun geç çalışması önemli bir arızadır.

Fethiye Oto Ekspertiz Dynobil olarak sizin bu kadar bilgiye sahip olmayacağınızı biliyor ve sizler için biz çözüm üretiyoruz.

 • Supap ayarı
 • distribütör soğutması
 • Buji kaynaklı
 • Yakıt kaynaklı olabilir.
Araç Kayış Triger ve Bilye Seti

Araç Çalışınca Koku Geliyorsa

Bazen arabanızı çalıştırdığınızda kötü bir koku gelir. Bu koku size bir şeylerin kötü gittiğini hissettirebilir. Kokunun nedeni aşağıdakilerden biri olabilir:

 • LPG sızdırması olabilir ki çok tehlikelidir.
 • Egzozdan çiğ gaz çıkması
 • Radyatörden su kaçağı olması
 • Motorun hararet yapması


Araç Stop Ediyorsa

En sık yaşanan oto arızalarından biridir. Bu sıklıkla stop etmenin nedeni aşağıdakilerden biridir:

 • Fren merkezinde sorun olabilir
 • Karbüratörün düzensiz hava alması söz konusu olabilir.
 • LPG’li araçlarda bazen benzinle LPG birbirine karışır. Bu sızıntı aracın stop etmesine neden olur.

Fethiye Oto Ekspertiz Dynobil Bayiine uğramadan araç almayın.

Garantili Ekspertizin Fethiye’deki adresi.

Motorun Ekspertizde Önemi

Fethiye Oto Ekspertiz Merkezi Dynobil Bayii olarak Aracın en önemli parçası Motora daha dikkatli bakılması gerektiğini biliyoruz. ikinci elde motor ekspertiz yapmadan araç almayın.

2.el Araç Motor Ekspertizi

motor yüzdesi nasıl anlaşılır? oto rapor ile motor yüzdesini öğrenebilirsiniz. Dynometre ile uzman ekibimiz motorda arıza olup olmadığna bakar. motor yağ yakıyormu? beygir gücü nedir gibi sorulara cevap bulursunuz. sizde gelip aracınızı kontrol ettirin.

Motor yakıtın yanmasıyla oluşan kimyasal enerjiyi hareket enerjisine çeviren makinelerdir. Motorlar arabaların hareket etmesi için en gerekli ve önemli araba parçasıdır. Araba parçaları arasında en önemli parça olan motor, genel olarak arabanın ön kısmında bulunan aracın kalbidir. Arabalarda kullanılan motorlar içten yanmalı motorlardır. Araçlarda 4 zamanlı 6 zamanlı ve 8 zamanlı motorlar kullanılır. Çoğunlukla 4 zamanlı motorlar kullanılır.

Motorun çalışması sırasında motor yağlama sistemlerine, motor yakıt sistemlerine, motor soğutma suyu sistemlerine, motor hava sistemleri, motor elektrik sistemlerine ve motor egzoz sistemlerine ihtiyaç duyulmaktadır.

Bu kapsamda Fethiye Oto Ekspertiz Dynobil olarak Motor Ekspertizi yaparken sadece motora bakılmayacağını biliyoruz. Motorla birlikte, Motorun yağlanma sistemine, yakıt sistemine, soğutma suyu sistemlerine, hava sistemlerine, elektrik elektronik beyin sistemlerine ve egzoz sistemlerine de bakarak müşterilerimizin alacağı araçları detaylı inceliyoruz.

Kısaca anlatmak gerekirse motor elektrik sistemleri parçası olan aküden aldığı enerji ile ilk hareketini marş motorundan alan araba motoru dönmeye başladıktan sonra motor hava sistemlerinden ve motor yakıt sistemlerinden gelen hava ve yakıtı silindirler içerisinde yakarak motor parçalarının yardımıyla hareketini sağlar. Bütün işleyişi ve zamanlamaları özellikle yeni nesil otomobillerde motor elektrik sistemleri yönetir.

Aracın marşın basılması ile stop edilmesi arasında çalışan tüm Motor parçalarının Ekspertizinin Motor Ekspertizi kapsamında olduğunu biliyor ve Fethiye Oto Ekspertiz Dynobil olarak müşterilerimizin beklentilerini karşılıyoruz.

Değerli müşterilerimiz, Ekspertiz yaptırırken şunlara dikkat edin;

 • Ekspertiz yaptırdığınız firmanın Yetkin Ustaları var mı?
 • Ekspertiz yaptırdığınız firmanın TSE HYB Belgesi mevcut mu?
 • Ekspertiz yaptırdığınız firma size garanti veriyor mu?
 • Ekspertiz yaptırdığınız firma kurumsal mı?
 • Ekspertiz yaptırdığınız firmanın geçmişi nedir?
 • Ekspertiz yaptırdığınız firma Galericiler ile anlaşmış mı?
 • Ekspertiz yaptırdığınız firma yerli mi?
 • Ekspertizde müşteri memnuniyeti nedir?
Size özel randavu ve Fiyatlar için Arayınız +90 533 156 64 26