Oto Ekspertizde Dyno Motor Testi

Oto Ekspertizde Dyno Motor Testi

Dyno Motor Testi Nedir?

Oto Ekspertizde Dyno Motor Testi araç fabrikalarında ve tuning oto yarış pistlerinde kullanılmaya başlanmış ve günümüzde yaygınlığı artmıştır. Bilindiği üzere sıfır Araçlar üretim bandında yola çıkarılmamakta ve dyno testi ile üretim sonunda test edilmektedir. Tuning Araç bakım ve modifiye işleri ile uğraşan atölyelerde de kullanılmaya başlanan dyno test cihazı ile araçlara yapılan yazılımsal ve donanımsal eklerle kapasiteleri yola çıkmadan daha güvenli ve kaza riski olmayan dyno test cihazında test edilmiştir. Dynobil Fethiye Oto Ekspertiz Dyno Motor Testi İle Aracınızın Motorunun Net Değerini Öğrenirsiniz.

Günümüzde 2. El araç alım ve satımında alıcıların mağduriyet yaşamasından dolayı dyno test cihazları ekspertiz merkezlerinde de kullanılmaya başlanmıştır. İkinci el araç alacakların en sık rastladığı sorunların birisi aracını aldıktan kısa bir süre sonra taşıtın motorunun sarmasıdır. Yani motorun sekmen atması ve yatak sarmasıd

Dyno Motor Testi Yokken Ne Yapılıyordu?

2. El Araç alacaklar ekspertiz yaptırmadan araç aldığı zaman sanayide bir ustaya göz ucuyla expertiz yapıldığı sanılarak motoruna bakılarak yorum yapıldığı için mağduriyetler daha da artmaktadır. 2. El tiracet ile uğraşan galericiler dyno testinin zararlı olduğunu söylemesinin tek amacı araçlarındaki eksiklerinin ortaya çıkacağından korkmasıdır. Çünkü sıfır araç bayileri fabrikaları aracını ürettikten sonra dyno testi ile test ediyor ve dyno testindeki rakamlarla aracın trafiğe tescili sağlanıyor. Oto Ekspertizde Dyno Motor Testi görüldüğü gibi hayati öneme sahip.


Dynobil Fethiye Oto Ekspertizde Dyno Motor Testi ile Araçların

  • Motor Performansı
  • Motor Torku
  • Motorun Cer Kuvveti
  • Motor ve Şanzıman Kuvveti
  • Beyin Ölçümü
  • Kavrama Noktaları
  • Devir Kontrolleri
  • Motor ve Blok Kaçakları ve Kayıpları
  • Motorun Aktarma Organları Kaybı
  • Motorun Kayıp Gücü ölçülmektedir.

Dynobil Fethiye Oto Ekspertiz Dyno Motor Testi ile, aracınızın ekspertizi TSE onaylı son model cihazlarla yapılıyor ve expertiz raporları Dynobil Fethiye Oto Ekspertiz garantisinde aracı alıcılara veriliyor.

Dyno motor testi aracınızın motor ömrü, motor performansı, motor ateşleme sistemi ve yakıt emme sistemi ayrıntılı bir şekilde görülmekte ve grafikte dengesizlikler ortaya çıkmaktadır.

Ayrıca Otomobil yarış ve tuning işi ile uğraşanlar modifikasyon öncesi ve sonrası motor ekspertiz ölçümleri sayesinde yapılan işlemlerden motorda kazanılan gücü ve kaybı tespit ediyoruz.

Araçların Motor Testinde Neler Yapılıyor?

Dynobil Fethiye Oto Ekspertiz Merkezinde yaptığımız motor expertizinde Motor soğutma sistemleri ve sızdırmazlık kontrolleri, motor yağ kaçakları ve yağ durumu, akü ölçümü, antifiriz değer ölçümü, şanzıman ve diferansiyel kontrolleri, motor koruyucu ve kapak kontrolleri, motor beyin ve silindir kontrolleri yapılmakta, Motor blok ve contaların durumu raporlanmaktadır. Bu sayede 2. El araç alıcıları Aracını Dynobil Fethiye Oto Ekspertiz Merkezinden Dyno Motor testi yaptırarak Motorla ilgili her noktaya baktırmış oluyor. Garantili Expertiz Raporunu alıyor ve 2. Elde Risk Almıyor. Oto Ekspertizde Dyno Motor Testi ile Aracınızın İçini Daha Net Görüyorsunuz.

Güvenli araç sürüşü için motor, şanzıman bakım ve kontrollerinin dyno motor testi ile düzenli olarak yapılması motorun ve  arabanızın sağlıklı çalışması açısından çok önemlidir.

Oto Ekspertizde Dyno Motor Testinin Önemi

Dynobil Fethiye Oto Expertiz Merkezi olarak Aracınızın Genel ve Periyodik Bakım ve Kontrollerini yaptırarak Güvenli sürüşler diler, 2. El Araç alırken mutlaka aşağıdaki özellikleri taşıyan ekspertiz merkezlerinde expertiz yaptırmanızı tavsiye ediriz.

Dynobil Fethiye Oto Ekspertiz Merkezinin Tavsiyeri: Ekspertiz yaptırırken dikkat edin;

Ekspertiz firmasının Yetkin Ustaları var mı?

Ekspertiz firmasının TSE HYB Belgesi mevcut mu?

Ekspertiz firması size garanti veriyor mu veriyorsa ne kadar garanti veriyor?

Expertiz firmasının kurumsal hizmet veriyor mu?

Expertiz firmasının müşteri memnuniyeti geçmişi nasıl?

Expertiz firması Galericiler ile anlaşmış mı Galericilerin tercihi nasıl?

Expertiz yaptırdığınız firma Tarafsız mi?

Ekspertiz firmasının müşteri memnuniyeti nasıl ve müşteri şikayetleri var mı?

Ekspertizde Motor Yağ Kaçağının Önemi çözüm yolları için Tıklayınız

Yazar hakkında

as vega subscriber

2 yorum

Fethiye Oto Expertiz Dynobil Garantili Ekspertiz | Fethiyede Oto Ekspertiz Dynobil Fethiye ExpertizYayın tarihi6:23 pm - May 15, 2019

[…] Fethiye Ekspertizde Dyno Motor Testi […]

TSE Yetkili Fethiye Ekspertiz | Fethiyede Oto Ekspertiz Dynobil Fethiye ExpertizYayın tarihi4:23 pm - May 16, 2019

[…] Fethiye Ekspertizde Dyno Motor Testi […]

Yorumlar kapalı.

Randevu ve Fiyatlar için Arayınız 0533 156 64 26