Testlerimiz

Fethiye Oto Ekspertiz Merkezi Testlerimiz

Fethiyede Ekspertizin Tanımı Bizimle Değişti

DYNO MOTOR TESTİ

Bir insan için kalp ne demek ise, araba içinde motor o demektir. Aracın kalbi olan motorun herhangi bir yerinde olan sorun, arabanın diğer tüm aksamlar mükemmel olsa bile eksper değerini oldukça düşürecektir. Bu sebeple özellikle 2.el arabaların motor performans testi uygulamasına muhakkak girmesi gerekmektedir. Aracın motor performans testi dynometre denen bir cihaz ile yapılmaktadır. Dynometre motorda mevcut olan en ufak bir düzensizliği bile grafikler ile gösterir. Ayrıca bu grafiklerde ateşleme sistemi ve yakıt emme sisteminin de çalışma şeklini ve düzenini görmek mümkündür. Dynometre sadece motor gücünü ölçmek ile kalmaz aynı zamanda;

SÜSPANSİYON TESTİ

Fethiye Oto Ekspertiz Testlerimiz

Araç alım satımı sırasında test sürüşleriyle anlaşılamayacak sorunlardan birtaneside süspansiyon sisteminin durumudur. Bu sorunun çözümü için tüm dünyada standart olarak kabul edilen süspansiyon test cihazı Maha ile araç amortisörlerinin sağlamlık kontrolü süspansiyon denge kontrolü gürültü sorgulaması ve maksimum yer değştirme kontrollerini testlerini yaparak rapor halinde müşterilerimize sunuyoruz.

FREN TESTİ

Fethiye Oto Ekspertiz Testlerimiz

Aracın en hayati sistemlerinden birisi olan fren sistemlerinin kontrolü artık yollarda test sürüşleriyle yapılmıyor. Araç fren test cihazlarıyla hassas ölçümler sayesinde araç fren sistemindeki sorunlar grafik halinde rapor edilebilmektedir. Araç Fren Test sistemi sayesinde hangi tekerde hangi teknik aksamda disk ve balatalarda sorun bulunduğu detaylı raporla sunulmaktadır. Alım satımını yapacağınız aracın ani frene basılması halinde maximum fren tutuşu frenler arasında sapmalar test edilir.

YANAL KAYMA TESTİ

Fethiye Oto Ekspertiz Testlerimiz

Alım Satımını yapmayı düşündüğünüz aracınızın yanal kayma testini 1 km lik düz yol boyunca direksiyonu bıraktığınızda ki sapma mesafesini hesaplarayarak rapor halinde sunuyoruz. Bu sapmaların doğrultusundaki ön düzendeki bozukluklar rot ayarı kaçıklıkları ve aks boşluklarını tespit ederek sizlere rapor halinde sunulur.

İÇ/DIŞ EKSPERTİZ

Fethiye Oto Ekspertiz İle Emin Olun!

İÇ EKSPERTİZ • Airbag Kontrolü • İç Konsol Ve Torpido Kontrolleri • Korna Kontrol • Direksiyon Ve Teyp Tuşları Kontrolü • Emniyet Kemerleri Kontrolü • Klima Ve Izgaralar Kontrölü • Camlar Ve Ayna Motorları Kontrolü • Direksiyon İç Mafsal Boşluk Kontrolleri • Döşeme Ve Aksesuvar Kontrolleri • Vites Ve El Freni Kolu Kontrolleri • Koltuk Isıtma Ve Elektronik Kontrolleri • Silecek Ve Far Kolu Elektronikleri Kontrolü • İç Aydınlatma Kontrolleri

ALT KONTROL TESTİ

Fethiye Oto Ekspertiz

Oto lifti ile araç kaldırılarak alt kısmı gözle incelenir. Otomobilin alt kısmından bir darbeye maruz kalıp kalmadığı, ön takımında bir problem olup olmadığı, egzozunun durumu, şasenin durumu, rotların durumu, motorun durumu, motordan yağ kaçağı varmı yokmu, değişmesi gereken hasarlı aksamları vb. diğer alt aksamın tamamı işinin uzmanı tecbürübeli ekimiz tarafından kontrol edilerek size detaylı bilgil verilir.

BOYA VE KAPORTA TESTİ

Fethiyede Ekspertiz

Araçları boya kaporta testinden geçirirken mm’nin binde biri ölçüm hassasiyetinde olan cihazlar ile bu işlem yapılmaktadır. Bu işlemin yapılmasının amacı aracın fabrikadan çıktıktan sonra yani üretildikten sonra herhangi bir boya işleminde geçip geçmemesini anlamak hem de kaporta çevresinde değişen bir parçanın olup olmadığını tespit etmek için yapılmaktadır. Boya ve kaporta testi yapımında kullanılan cihazların kalibrasyonlarının düzgün yapılması gerekmektedir. Eğer fabrikadan çıktıktan sonra boya yapılmış bir parçası varsa cihaz tarafından tespit edilir. Tespit yapıldıktan sonra, boya yapılan parçanın bağlantı noktalarında bulunan vidaları ve iç dış boya kalınlıkları tespit edilerek orijinal parçaların değişime uğrayıp uğramadığına bakılmaktadır. Cihaz ile yapılan ölçümlerden sonra usta görüşü ile bir rapor hazırlanır ve dosya halinde kişiye sunulur.

101 NOKTA TESTİ

Fethiye Oto Ekspertiz İle Arıza Tespit

Otomobilinizi güvenerek alım satımını yapabileceğinize dair detaylı Motor performans test sonucunu, Arıza tespit cihaz sonucunu, Boya kaporta test sonucunu, Alt mekanizma tespit sonucunu, fren sistemine ait sonucu, yanal kayma test sonucunu veiryor aynı zamanda Otomobilin 101 noktasına itina ile bakıp çalışan çalışmayan tüm noktaları tespit ediyoruz.

Randevu ve Fiyatlar için Arayınız 0533 156 64 26