Motorun Ekspertizde Önemi

Motorun Ekspertizde Önemi

Fethiye Oto Ekspertiz Merkezi Dynobil Bayii olarak Aracın en önemli parçası Motora daha dikkatli bakılması gerektiğini biliyoruz. ikinci elde motor ekspertiz yapmadan araç almayın.

2.el Araç Motor Ekspertizi

motor yüzdesi nasıl anlaşılır? oto rapor ile motor yüzdesini öğrenebilirsiniz. Dynometre ile uzman ekibimiz motorda arıza olup olmadığna bakar. motor yağ yakıyormu? beygir gücü nedir gibi sorulara cevap bulursunuz. sizde gelip aracınızı kontrol ettirin.

Motor yakıtın yanmasıyla oluşan kimyasal enerjiyi hareket enerjisine çeviren makinelerdir. Motorlar arabaların hareket etmesi için en gerekli ve önemli araba parçasıdır. Araba parçaları arasında en önemli parça olan motor, genel olarak arabanın ön kısmında bulunan aracın kalbidir. Arabalarda kullanılan motorlar içten yanmalı motorlardır. Araçlarda 4 zamanlı 6 zamanlı ve 8 zamanlı motorlar kullanılır. Çoğunlukla 4 zamanlı motorlar kullanılır.

Motorun çalışması sırasında motor yağlama sistemlerine, motor yakıt sistemlerine, motor soğutma suyu sistemlerine, motor hava sistemleri, motor elektrik sistemlerine ve motor egzoz sistemlerine ihtiyaç duyulmaktadır.

Bu kapsamda Fethiye Oto Ekspertiz Dynobil olarak Motor Ekspertizi yaparken sadece motora bakılmayacağını biliyoruz. Motorla birlikte, Motorun yağlanma sistemine, yakıt sistemine, soğutma suyu sistemlerine, hava sistemlerine, elektrik elektronik beyin sistemlerine ve egzoz sistemlerine de bakarak müşterilerimizin alacağı araçları detaylı inceliyoruz.

Kısaca anlatmak gerekirse motor elektrik sistemleri parçası olan aküden aldığı enerji ile ilk hareketini marş motorundan alan araba motoru dönmeye başladıktan sonra motor hava sistemlerinden ve motor yakıt sistemlerinden gelen hava ve yakıtı silindirler içerisinde yakarak motor parçalarının yardımıyla hareketini sağlar. Bütün işleyişi ve zamanlamaları özellikle yeni nesil otomobillerde motor elektrik sistemleri yönetir.

Aracın marşın basılması ile stop edilmesi arasında çalışan tüm Motor parçalarının Ekspertizinin Motor Ekspertizi kapsamında olduğunu biliyor ve Fethiye Oto Ekspertiz Dynobil olarak müşterilerimizin beklentilerini karşılıyoruz.

Değerli müşterilerimiz, Ekspertiz yaptırırken şunlara dikkat edin;

  • Ekspertiz yaptırdığınız firmanın Yetkin Ustaları var mı?
  • Ekspertiz yaptırdığınız firmanın TSE HYB Belgesi mevcut mu?
  • Ekspertiz yaptırdığınız firma size garanti veriyor mu?
  • Ekspertiz yaptırdığınız firma kurumsal mı?
  • Ekspertiz yaptırdığınız firmanın geçmişi nedir?
  • Ekspertiz yaptırdığınız firma Galericiler ile anlaşmış mı?
  • Ekspertiz yaptırdığınız firma yerli mi?
  • Ekspertizde müşteri memnuniyeti nedir?

Yazar hakkında

as vega subscriber

Randevu ve Fiyatlar için Arayınız 0533 156 64 26